Podstawy ultrasonografii skóry

Liczba miejsc:
6-8
Cena:
1699 zł
Data:
10.02.2024r.
Czas trwania:
9 godzin
Miejsce:
Akademia Estetyki i Rozwoju 05-825 Grodzisk Mazowiecki ul. 3 Maja 45
Prowadzący:
Dr n. hum., dr n. med. i n. o zdr. Sylwia Malinowska
Dr n. hum., dr n. med. i n. o zdr. Sylwia Malinowska
kosmetologia, nauki humanistyczne, współwłaściciel

Ukończyła humanistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim a następnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, których zwieńczeniem było uzyskanie tytułu doktora nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki. Jednocześnie uzyskała uprawnienia do pracy w zawodzie kosmetyczki a następnie ukończyła Podyplomowe Studium Kosmetologii na Politechnice Łódzkiej. Ukończyła także drugie studia doktoranckie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym uzyskując tytuł doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu a tematem pracy doktorskiej było "Ultrasonograficzne obrazowanie cellulitu za pomocą ultrasonografii klasycznej oraz ultrasonografii wysokich częstotliwości i monitorowanie skuteczności terapii antycellulitowychstudia". Ponadto brała udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez aktywny udział w licznych konferencjach. Prowadzi również aktywną działalność naukową dotycząca zastosowania ultrasonografii wysokich częstotliwości w badaniach skóry. Jest współautorką kilkunastu prac naukowych poświęconych kosmetologii i medycynie estetycznej. W Klinice Urody Life-Beauty specjalizuje się w zabiegach laserowych, wykonuje również USG skóry. 

Podstawy ultrasonografii skóry

Kosmetologia Medycyna estetyczna Ultrasonografia
Zapisz się na kurs

Zindywidualizowane podejście do klientki, to coś co wyróżnia najlepszych specjalistów. Tworząc beauty-plan warto sięgnąć po narzędzie, które w mierzalny sposób określi podstawowe problemy skóry i udowodni efekty terapii. Ultrasonografia wysokich częstotliwości, używana w gabinetach kosmetologicznych do oceny skóry, jest idealnym narzędziem do tych zadań. 

Szkolenie skierowane jest do kosmetologów zajmujących się problemami skóry, którym zależy na zindywidualizowanym podejściu do klientki. Ocena skóry poprzez obrazowanie ultrasonograficzne wysokich częstotliwości pozwala na ocenę między innymi nawodnienia skóry, zawartość kolagenu, ilość cellulitu. W sposób mierzalny pomaga pokazać klientce efekty zastosowanej terapii czy działania indywidualnie dobranego kremu. 

PROGRAM SZKOLENIA

Część teoretyczna:

 • Rozwój ultrasonografii wysokich częstotliwości
 • Rozwój aparatury ultrasonograficznej do badania skóry
 • Zasada działania aparatów ultrasonograficznych wysokich częstotliwości
 • Przegląd aktualnie dostępnej na rynku aparatury do badania skóry
 • Skóra na obrazie USG - parametry poddawane ocenie, standardy badania
 • Diagnoza skóry na potrzeby kosmetologii
 • Miejsce ultrasonografii w terapiach mających na celu: odmłodzenie skóry twarzy, likwidację cellulitu, rozstępów, likwidacja defektów estetycznych: tj. jeziorka naczyniowe, brodawki, włókniaki, blizny, naczyniaki, etc.
 • Ultrasonograficzne planowanie i monitorowanie przebiegu zabiegów oraz ocena efektów zabiegowych

Część praktyczna:

 • Ultrasonograficzne badanie skóry – pokaz
 • Praktyczna obsługa ultrasonografów wysokich częstotliwości
 • Technika wykonywania badań
 • Samodzielne wykonywanie badań

Koszt uczestnictwa zawiera:

 • Materiały szkoleniowe
 • Wyżywienie

 

Warunkiem ukończenia kursu, jest zaliczenie egzaminu teoretycznego z zagadnień poruszanych na kursie. Po zdanym egzaminie, każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu, a także imienny certyfikat.

Pomagamy w rezerwacji noclegu. Napisz do nas maila (akademiagrodzisk@gmail.com), jeśli będziesz potrzebować pomocy z hotelem.

Zarezerwuj miejsce

1. Wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy

2. Opłać zaliczkę w wysokości 1000 zł na poniższe dane:

Life Beauty/ Akademia Estetyki
Adres: ul. 3 Maja 45, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Nr konta bankowego: 41 1240 6348 1111 0011 1234 1755

W tytule: Imię i Nazwisko oraz nazwa szkolenia

Zapis na kurs

Dane kursanta


Dane do faktury


Szczegóły kursu


envelopephone-handsetcrosscross-circle